Inteligentne rozwiązania – System KNX

Inteligentne rozwiązania

Inteligentne zarządzanie budynkiem dzięki niezawodnemu systemowi KNX

Zadaniem nowoczesnego systemu zarządzania mieszkaniem jest inteligentne zarządzanie obszarami mieszkalnymi i roboczymi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zapewnieniem należytej jakości życia. Zasadnicze aspekty w tym zakresie stanowią komfort, oszczędność, efektywność energetyczna oraz walory estetyczne. W tym celu system KNX łączy ze sobą funkcje urządzeń oświetleniowych, klimatyzacyjnych, multimedialnych i bezpieczeństwa dla scentralizowanego inteligentnego zarządzania.


Połączenie funkcji w jedną sieć

Indywidualne i scentralizowane zarządzanie systemem KNX

Inteligentny system JUNG KNX łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia w jedną sieć i co za tym idzie zapewnia działającym w nich urządzeniom możliwość komunikowania się ze sobą. Ponadto istnieje możliwość wygodnego sterowania oświetleniem, klimatyzacją, roletami, żaluzjami, systemem bezpieczeństwa i urządzeniami multimedialnych w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.


Multimedia

Zintegruj urządzenia multimedialne z technologią sterowania budynkiem

Skorzystaj z możliwości KNX dla własnej rozrywki: połącz sprzęt Hi-Fi, telewizję i internet z technologią inteligentnego budynku. Steruj środkami multimedialnymi w jednym systemie wraz z oświetleniem, roletami i temperaturą. Krótko mówiąc: Komfort w najlepszym wydaniu.

Multiroom
Zamień swój pokój w salę muzyczną! Dzięki systemowi audio „multiroom” w systemie zarządzania budynkiem KNX możesz jednocześnie słuchać np. audycji radiowej w kuchni, w pokoju gościnnym – koncertu muzyki klasycznej a w pokoju dziecięcym muzyki pop – wszystko w tym samym czasie!. Zarówno sterowanie scentralizowane, jak i urządzenia do sterowania poszczególnymi pomieszczeniami pozwalają na indywidualny wybór utworu oraz poziomu głośności.

Połączenie urządzeń multimedialnych w jedną sieć
Dzięki ekranom Smart Display możesz zintegrować system multimedialny z systemem zarządzania budynkiem KNX i tym samym korzystać z mnóstwa dostępnych funkcji. Korzystając z kolorowych ekranów dotykowych z intuicyjnym interfejsem graficznym możesz sterować wszystkimi funkcjami budynku tak wygodnie jak nigdy dotąd.


Efektywność energetyczna

System zarządzania mieszkaniem KNX pomaga w oszczędzaniu energii

Oszczędzanie energii jest obowiązkiem każdego człowieka. W tej kwestii najważniejsza jest ochrona środowiska, jednak pod względem ekonomicznym inteligentne gospodarowanie energią jest równie opłacalne. Oczywistym jest, że z tego powodu wcale nie musisz rezygnować z zapewnienia sobie komfortu!

Połączenie w jedną sieć z zachowaniem skuteczności energetycznej

Rozsądne połączenie funkcji pomieszczeń w jedną sieć pozwala na osiągnięcie większej skuteczności energetycznej, Automatyczna regulacja temperatury, klimatyzacji, oświetlenia czy rolet odpowiadająca potrzebom mieszkańców pomoże w obniżeniu kosztów związanych z energią elektryczną i ogrzewaniem, nie rezygnując przy tym z maksymalnego komfortu.

System sterowania zaawansowanymi licznikami „Smart-Metering”

Stała ewidencja, analiza i wizualizacja zużycia elektryczności, gazu i wody pozwala dostrzec potencjalne oszczędności, umożliwia optymalizację zużycia energii i zmniejszenie kosztów użytkowych. Dane statystyczne, procesy i funkcje wyświetlane są na kolorowych ekranach dotykowych.


Bezpieczeństwo

Inteligentny system zarządzania budynkiem zapewnia poczucie bezpieczeństwa

Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania budynkiem KNX możesz spać spokojnie. Racjonalne połączenie symulacji obecności mieszkańców i systemu alarmowego zapewnią większy poziom bezpieczeństwa i sprawią że nie będziesz musiał się martwić o swój dobytek nawet podczas dłuższej nieobecności.

Technika alarmowa

Dzięki systemowi KNX możesz sprawdzić zamknięcie okien i drzwi, obserwować cały teren za pomocą kamer, a w razie włamania, pożaru czy stłuczenia szyby alarm zadziała niezwłocznie, skutecznie odstraszając niepożądanych gości. Sterowanie całym systemem alarmowym i monitoringiem odbywa się za pomocą elementów systemu KNX.

Symulacja obecności

Inteligentna symulacja obecności ludzi w budynku zapewnia poczucie bezpieczeństwa również w czasie wakacji, ponieważ automatyczne i czasowe sterowanie oświetleniem i żaluzjami stwarza wrażenie, że ktoś przebywa w domu nawet wtedy, gdy dom jest pusty.